Pts-Cts : 09:30 - 19:00
İcadiye Mah. Sıvacı Ferhat Sok. No:9 Üsküdar/İstanbul
info@makkestetik.com
+905494756255

G5 Sıkılaşma Masajı

Treatment Info

Treatment Detail

G5 masajı, ritmik bir masaj aleti olan özel bir cihaz yardımıyla uygulanır. Hızlı titreşimler aracılığı ile sıkılaşma sağlayan cihaz, selülit tedavisinde oldukça etkilidir. Bölgesel zayıflamada da kullanılan G5 uygulaması kaslarda biriken laktik asit ve ödemin atılmasını sağlar. G5 masajı kan akışını hızlandırdığı için spazm tedavilerinde de kullanılır. G5 masajı vücut özelliklerine göre değişmekle birlikte 20-25 dk süren ortalama 10-15 seanstan oluşur. Vücudun her bölgesine uygulanabilir. Uyumlu başlıkları ile konforlu kullanım sağlar. Bölgesel zayıflama yöntemleriyle kombinlenerek uygulanabilir. Uygulama bölgesi üzerinde titreşim ve itme kuvveti  uygulayan G5 cihazı selülit tedavilerinde kullanılan en eski yöntemlerden biridir. Uygulama bölgesine bitkisel içerikli yağ ve serumların tatbik edilmesi işlemin etkisini gözle görülür şekilde artırır.

Klasik masajlara oranla 10 kat daha etkili ve güçlüdür.

Fazla yağların  yakılmasını sağlar.

Cilt üzerinde toparlanma etkisi yaratır.

Selülitleri giderir.

Kas ve eklemlerin hareket kabiliyetini artırır.

Kaslarda biriken laktik asidin atılımı sağalar.

Metabolizmayı hızlandırır.

Ödem atıcı özelliğe sahiptir.

Cilde esneklik kazandırır.

 

G5 Masajı nasıl uygulanır?

-G5 masajının uygulanabilmesi için, G5 adı verilen özel bir cihazdan faydalanılır. G5 cihazı, döner bir başlığa sahiptir ve bu başlığın uç kısmında cilt tipine ve masajın uygulanacağı bölgeye özel olarak tasarlanmış masaj başlıkları kullanılır. Masaj başlıkları ise genellikle plastiktir ve uç kısmında, cilt üzerinde titreşim oluşturmayı sağlayan çıkıntılar bulunur. Genellikle bacak ve kalça bölgesinde kullanılan G5 masajı, uygulandığı bölgede yağ yakımını artırarak sıkılaşma elde edilmesini sağlar. Ayrıca selülitli bölgelere uygulandığı zaman, bölgenin sıkılaşmasını sağlayarak selüliti ortadan kaldırır.
G5 masajının uygulandığı bir diğer alan ise bölgesel zayıflamadır. G5 masajı kişiye özeldir. Vücut tipine ve mevcut duruma göre bireylere uygulanması önerilen seans sayısı 10 ile 20 arasında değişir. Her bir seans süresi ise 20 ile 35 dakika arasındadır. G5 uygulama öncesi ve sonrası yapılacak olan bazı masaj ve egzersizler ise işlemden alınan verimi ciddi oranda artırabilir.