Pts-Cts : 09:30 - 19:00
İcadiye Mah. Sıvacı Ferhat Sok. No:9 Üsküdar/İstanbul
info@makkestetik.com
+905494756255

Lazer Epilasyon

Treatment Info

Treatment Detail

Lazer Epilasyon teknolojisi en genel anlamıyla istenmeyen tüylerden kurtulmak için uygulanan önemli bir tekniktir. Her bir kıl folekülümüz çok küçük kılcal damarlara bağlıdır ve bu kılcal damarlar sayesinde beslenip büyürler. Doku yüzeyinden verılen lazer ışınıyla bu kılcal damarlar yakılıp devre dışı bırakılır ve böylece istenmeyen tüylerden kurtulmak mümkün olur. Lazerle epilasyon işleminden sonra kıl köklerıne verılen zarar nedeniyle tüyler uzun süre yeniden çıkmaz. Uygulama öncesi foleküldeki kıl kökü kılın oluşumunu tamamlamıştır ve kıllar kökle sıkı haldedir. Epilasyon için en uygun zamandır. Uygulama anında verilen lazer ışını kıla rengini veren melanine duyarlı olduığu için enerji kıldaki melanin yardımıyla kıl köküne taşınır burada ısıya dönüşür ve kökü hasara uğratır. Uygulama sonrası, kökle irtibatı kesilen kıl 3 ila 10 gün içerisinde deri yüzeyine çıkar ve dökülür.

Lazer epilasyon zarar verir mi?
-Lazer ışınları sadece kıl köklerini etkiler buda 2.5mm derinliktir, iç organlara ulaşması mümkün olmadığı için her hangi bir zararı yoktur.
Lazer epilasyon kaç seans uygulanmalıdır?
-İnsan vücudunda kıllar anajen,katojen ve telojen evrelerde bulunur.Lazer kıl kökünü sadece anajen evrede etkiler ve kılların hepsi bu evrede olmayacağı için tüm vücutda 5 ile 8, yüz bölgesinde 6 ile 10 seans civarında sürmektedir. Cilt tipi, kıl rengi ve kalınlığı, yaş faktörleri seans sayısını etkiler.
Seans aralıkları ne kadar olmalıdır?
-Kişinin yaş, kıl ve cilt tipi daha önce lazer epilasyon işlemi yapılıp yapılmadığı, seans aralıklarında belirleyicidir.İdeal seans aralığı 4 ile 6 haftadır.