Pts-Cts : 09:30 - 19:00
İcadiye Mah. Sıvacı Ferhat Sok. No:9 Üsküdar/İstanbul
info@makkestetik.com
+905494756255

Dermapen

Treatment Info

Treatment Detail

Dermapen uygulaması epidermal hasar ile cildin doğal kolojen ve elastin üretimini harekete geçiren micro iğneleme işlemidir. Dermapen cilt altında yeni üretimlerle dolgunlaşma ve sıkılaşma cilt yüzeyinde de gençleşme ve tazelenme sağlayarak, yaşlılık lekelerini deri incelmelerini ortadan kaldırır. Gözenekleri sıkılaştırır, sivilce izlerini giderir çatlak tedavisinde de etkilidir. Dermapen uygulamasında hyaluronik asit, mezoterapi solüsyonları veya PRP kullanılması etkisini artırır. İğneleme yöntemiyle açılan micro kanallara uygulanan ürünlerin emilimi tedavinin etkinliğini artırır. Sonuçta hyaluronik asit, kolojen ve elastin yapımı tetiklenir ve o bölgede cilt yenilenir. Uygulama öncesi sürülen lokal anestezik kremlerle işlem sırasında ağrı hissi oluşmaz. İşlem sonrasında deride ortaya çıkan hafif pembeleşme, ufak kanama alanları ve yanma hissi, ortalama 6-7 saat içerisinde azalır ve bir iki gün içerisinde kendiliğinden kaybolur. Güneş koruyucu mutlaka kullanılmalıdır. 2 gün boyunca sıcak duş, hamam, solaryum , aşırı spor uygulamalarından kaçınılması önerilir. Dermapen uygulamasında seans sayısı uygulama amacı ve işlem yapılan bölgeye göre değişmekle birlikte 3 ila 10 seans uygulanır. İşlem aralığı 1 ile 4 hafta olarak değişebilir. İşlemden ortalama 6 hafta sonra sonuç gözlemlenir. Maximum etki 3 ayda elde edilir sonuçlar kalıcıdır. Dermapen tüm cilt tiplerine uygulanabilir.

Dermapen cilde nasıl etki eder?
-Cilt üzerinde kontrollü bir hasar yaratılarak,hücrelerin kendi onarım mekanizması harekete geçirilir micro iğneleme sonucu kolajen doku yenilenir, cildin tonu ,dokusu ,esnekliği daha düzgün hale gelir.
Dermapen hangi bölgelerde kullanılır ?
-Dermapen çok yönlü kullanım olanağı sağlayan bir yöntemdir.Vücutta çatlak ve selülit tedavisinde,yüzde skar, gözenek, akne, leke ve ince kırışıklıkların giderilmesinde, saçlı deride dolaşımı artırmak ve saçların canlandırılmasında uygulanabilinir.
Dermapen acılı ve ağrılı bir işlem midir ?
-İşlem öncesi anestezi kremi uygulanır.İşlem esnasında ufak kanamalar oluşabilir. Uygulama sonrası ciltde kızarmalar meydana gelir, birkaç saat içerisinde geçer .Uygun nemlendirici ve mutlaka güneş koruyucu krem kullanılarak bakımı sağlanır.