Pts-Cts : 09:30 - 19:00
İcadiye Mah. Sıvacı Ferhat Sok. No:9 Üsküdar/İstanbul
info@makkestetik.com
+905494756255

Lenf Drenaj Masajı

Treatment Info

Treatment Detail

Lenf drenaj masajı yöntemi, vücutta lenfatik sistem adı verilen hücreleri besleyen beyaz sıvı dolaşımını hızlandırır. Ayrıca kas sistemi üzerinde de olumlu etkisi vardır. Makinanın yaptırdığı tüm hareketler damarlardaki lenfatik akışı iter ve lenfatik sistemin düz kaslara ait kısmına etki yapar. Lenf drenaj, kanda dolaşan serbest yağ asitlerinin, kolayca yakılabilecek hale getirilmesini sağlar. Lenf drenaj uygulamaları, karın bacak ve kol manşetleriyle tüm vücuttaki lenf sistemini etkin biçimde drenajı sağlanmakta ödemler çözülmekte, kan dolaşımı artmakta ve lenf kanallarındaki metabollitler vücuttan uzaklaştırılmaktadır.
Kilo probleminde
Selülit probleminde
Gevşemiş kas dokusu toparlanmasında
Ödem atılımında
Dolaşım bozukluğunda etkilidir.

 

Lenf drenajın diğer masajlardan farkı nedir?

-Lenf drenaj masajında hiçbir ürün kullanılmaz , diğer masajlara göre çok hafif ve sürekli tekrar eden hareketlerden oluşur.Vücutta kızarıklık oluşturmaz. Lenf drenaj tek yönlüdür, aşağıdan yukarıya kalbe doğru hareketlerle yapılır.

Lenf drenaj masajı kimlere uygulanabilir ?

-Lenf masajı uygulanacak bireylerde öncelikle lenf dolaşım bozukluklarının olduğunun tespit edilmesi gerekir. Kol ve bacak bölgelerindeki şişlikler, vücudun belirli bölgelerinde ödem oluşması, bölgesel olarak aşırı yağlanma gibi bazı durumlar, lenf sisteminin durumu hakkında fikir verebilir. Lenf drenaj yöntemi, ciddi bir dolaşım sistemi problemine sahip olmayan herkes için uygundur.

Lenf drenaj masajının avantajları nelerdir ?

• Ödemin ve selülitin vücuttan uzaklaştırılmasını sağlar.
• Lenf sisteminde oluşan problemlerin herhangi bir cerrahi müdahale veya tıbbi ürün kullanılmadan giderilmesini sağlar.
• Sıkılığını kaybetmiş deri kısımlarının eski formuna kavuşmasına yardımcı olur.
• Hamilelik sonrası oluşan vücut izlerinin, sarkıkların ve ödemlerin giderilmesini sağlar.
Lenf drenaj masajının tek başına uygulanmasından ziyade, herhangi bir bölgesel zayıflama programına destek amaçlı tercih edilmesi çok daha yararlı olacaktır. Lenf drenaj masajı için uygulanacak seans sayısı da bireyden bireye değişiklik gösterir. Ayrıca seanslar arasındaki süre ve her bir seansın ne kadar süreceği de yine uzmanlar tarafından belirlenmelidir.