Pts-Cts : 09:30 - 19:00
İcadiye Mah. Sıvacı Ferhat Sok. No:9 Üsküdar/İstanbul
info@makkestetik.com
+905494756255

Hidrofacial (Hollywood cilt bakımı)

Treatment Info

Treatment Detail

Yüz, boyun ve dekolte bölgesine uygulanan bir çok farklı cilt sorununa çözüm sunan kombine bir bakımdır. Temizleme, yenileme, nemlendirme ve antioksidan korumanın yapıldığı aşamaları içerir. Cilde nemini ve elastikiyetini geri kazandırılıp canlandırılmasında, yüzeysel lekeler, güneş lekeleri, sivilce akne, tıkalı ve genişlemiş gözenekler, yağ butonları, siyah noktaların, ince kırışıklıkların iyileştirilmesinde, yağlı ciltlerde sebum dengesinin sağlanmasında etkin sonuç alınır. Acısız, keyifle yaptırabileceğiniz konforlu ve güvenli bir ciltbakım işlemidir. Hidrofacial yaklaşık 30-40 dakika sürer. Cildin ihtiyacına göre peptid, antioksidan ve hyaluranik asit içeren serumlar tatbik edilerek cilt onarılır. Ayda bir kez olmak üzere 4-6 seans kürler halinde uygulanır .

Hidrofacial cilde nasıl etki eder ?
-Cilt nemlenir, yenilenir,parlar.Soğutucu başlık solüsyonların uygulanmasından sonra gözeneklerde küçültme etkisine sahiptir,oksijen sprey molekülleri aracılığıyla cildin oksijen ihtiyacını giderir cilt nefes alır.RF, radyofrekans ile cilt ve cilt altı dokularda ısı artışı sağlanır, kolajen lifler yenilenir.
Hidrofacial seans aralığı ne kadar olmalıdır ?
-Özellikle akne ve gözenek gibi sorunlarda tedaviye yönelik işlemlerde 1 hafta ara ile 3-6 seans önerilir.Sadece bakım ve temizleme işlemlerinde ayda 1 seans yeterli olur.
Hidrofacial sonrası nelere dikkat edilmelidir ?
-İşlemden sonra 1 gün makyaj yapılmamalı, cildin uygulanan solüsyonları iyice emmesi ve cilt altında etkisinin devamı için en az 6 saat suyla temas olunmamalı.