Pts-Cts : 09:30 - 19:00
İcadiye Mah. Sıvacı Ferhat Sok. No:9 Üsküdar/İstanbul
info@makkestetik.com
+905494756255

Pasif Jimnastik

Treatment Info

Treatment Detail

Pasif jimnastik deyimi, yapılan uygulamayı anlamayı kolaylaştırmak için halk arasında kullanılan bir deyimdir. Gerçekte  bu uygulama bölgesel şekil bozukluklarının ve fazla yağ dokularının elektroterapi (elektrostimülasyon) yöntemiyle giderilmesi esasına dayanmaktadır. Vücudumuzda yağ dokusunun biriktiği yerlerde, kas dokusunu pasif biçimde çalıştırarak bölgenin incelmesini sağlayan bir yöntemdir. Bu teknik vücuda yerleştirilen elektrodlarla doğru akım uygulanarak yapılır. Tek başına bir zayıflama yöntemi değildir. İdeal kilo sınırları içinde bulunan yada uygun bir programla zayıflamakta olan kişilere önerilir. Aktif spor gibi efor gerektirmediği için ağır egzersiz yapması yasaklananlarda egzersiz ihtiyacını karşılar. Uygulanan sağlıklı diyetle yağ hücreleri  küçülür ve pasif jimnastik ile yapılan kas hareketleri ile sıkılaştırılır. Farklı kas grupları belli bir program doğrultusunda çalıştırılır. Kas gerginliği arttırılmış olunur . Bölgesel zayıflamada kilo verirken oluşan sarkmaları önlemek vücudu toparlamak cm olarak incelmek amacıyla kullanılır. Kan akımını düzenleyerek cildin kalitesini arttırır. Selülitin azalmasında etkili olur. Her seansta arttırılan akımla haftada 2-3 kez olmak üzere 10-20 seans önerilmektedir.

 

Pasif Jimnastik Nasıl Uygulanır?

-Pasif Jimnastik seansları ortalama 45 dakika sürmekte olup, pasif jimnastik uygulamasına alınmadan önce kişinin vücut yağlarının dağılımı ve yoğunluğunun tespiti sonrasında hangi pasif jimnastik programının uygulanacağı belirlenmektedir.

Pasif Jimnastik (Elektroterapi) Hangi Durumlarda Uygulanmaz?

-Pasif Jimnastik aletinin diyabetli ve yüksek tansiyon şikayeti bulunan hastalarda değişik zararları olasıdır. O nedenle sağlık sorunu bulunan kişilerin doktora danışmadan kullanmamaları gerekir.