Pts-Cts : 09:30 - 19:00
İcadiye Mah. Sıvacı Ferhat Sok. No:9 Üsküdar/İstanbul
info@makkestetik.com
+905494756255

Kalıcı Makyaj

Treatment Info

Treatment Detail

Halk arasında kalıcı makyaj ile bilinen medikal pigmentasyon cildin üst tabakasında (epidermis) yapılan cilde tamamen uyumlu bitkisel pigmentler ile yapılan işlemlerdir. Bu işlemler kişinin ihtiyacına göre kaş tasarımı , eyeliner, deepliner, ve dudak renklendirme şeklindedir. Kullanım süresi ortalama 1 ile 1.5 yıl arasında değişkenlik gösteren işlemlerdir. Tasarım ve uygulama ciddi uzmanlık gerektirir. Hijyen kurallarına son derece dikkat edilmeli, ifadenizi bozmamalı beklentiniz doğrultusunda uygulanmalıdır.

 

Kalıcı Makyaj Uygulaması Öncesi ve Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

-Kalıcı makyaj uygulamasında uzman ve hijyen kurallarına uyulması çok önemlidir.Kalıcı makyaj uygulamasını yapacak kişi tam anlamıyla profesyonel olmalıdır. Kullanılan boya uygulanırken kullanılan makine ve malzemelerin tek seferlik ve steril olması çok önemlidir. Kalıcı makyaj uygulamasından sonra cilde kısa bir süre su değdirilmemelidir bu durum cildin tonuna ve yapısına göre değişebilir. En az iki hafta hamam ve saunadan uzak durmanız gerekir. Kalıcı makyaj uygulanan bölgelerde kişinin cilt yapısına bağlı olarak kabuklanmalar oluşabilir ve bu kabukları soymak makyajın kalitesini düşürür. Kalıcı makyaj uygulamasından sonra yaklaşık bir ay kadar direkt güneş ışınlarından ve solaryumdan kaçınmalısınız. Daha sonrasında ise güneşe çıkmadan yarım saat önce mutlaka güneş koruyucu kremler kullanmalısınız.

Kalıcı Makyaj Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

-Kalıcı makyaj sayesinde her an bakımlı görünebilirsiniz. Makyaja ayıracağınız vakti başka aktivitelerle değerlendirebilirsiniz. Eğer farklı bir makyaj uygulamak isterseniz kalıcı makyajın üzerine normal makyajınızı yapabilirsiniz. Ayrıca güzel yapılmış makyaj sizi olduğunuzdan daha genç gösterecektir.

Kalıcı makyaj Kimlere Uygulanamaz?

-Sedef hastalığı gibi dermatoloji hastalıklara sahip olan insanlarda ve keloid oluşumuna genetik olarak yatkın olan kişilerde kalıcı makyaj uygulaması tavsiye edilmemektedir. Hamilelere, şeker hastalarına, gözlerinde akma ve iltihap, arpacık, et beni olan kişilere kalıcı makyaj uygulanmamalıdır. Ayrıca adet döneminde acı daha çok hissedildiği için adet bitiminden bir kaç gün sonra kalıcı makyaj uygulanması önerilir.