Pts-Cts : 09:30 - 19:00
İcadiye Mah. Sıvacı Ferhat Sok. No:9 Üsküdar/İstanbul
info@makkestetik.com
+905494756255

Sıkça Sorulan Sorular

Medikal cilt bakımı acı veren bir işlem midir ?

Hiçbir acı ve ağrı hissi oluşmaz. Ciltte yapılan yoğun uygulamadan dolayı hafif bir kızarıklık ve yanma hissi olabilir, kısa bir müddet içerisinde geçer.

Medikal cilt bakımının klasik bakımdan farkı nedir ?

Klasik bakımda uygulanan temizleme ,peeling,buhar,maske, nemlendirme masaj adımlarının hepsi medikal cilt bakımında da uygulanmakla birlikte ciltteki soruna yönelik tamamen medikal ürünlerle yapılan en az 3 ve daha fazla seans olarak uygulanan bakım protokollerini içerir.

Medikal cilt bakımı etkisi ne zaman görülür ?

İlk seanstan itibaren cilt arınmış parlak ve sağlıklı görünmeye başlar. Her seansta kalıcılığı daha da aktif hale gelir.Bakım sonrası cildi düzenli nemlendirmek ve güneş koruyucu ürün kullanmak medikal cilt bakımının etkisini devam ettirir.

DNA Bakımı nedir ?

Özel olarak geliştirilmiş micro ve nano kapsül yöntemiyle cilt geçişi hızlı olan serumlardır. Cildin durumuna göre farklı cihaz ve ekipmanlar kullanılarak cilde yedirilir. Akne, leke, gözenek, matlık, ince kırışıklıklarda etkili protokol bakım olarak uygulanır. Cilttteki soruna göre 3 veya 6 seans olarak önerilir.

Hidrofacial cilde nasıl etki eder ?

Cilt nemlenir, yenilenir,parlar.Soğutucu başlık solüsyonların uygulanmasından sonra gözeneklerde küçültme etkisine sahiptir,oksijen sprey molekülleri aracılığıyla cildin oksijen ihtiyacını giderir cilt nefes alır.RF, radyofrekans ile cilt ve cilt altı dokularda ısı artışı sağlanır, kolajen lifler yenilenir.

Hidrofacial seans aralığı ne kadar olmalıdır ?

Özellikle akne ve gözenek gibi sorunlarda tadeviye yönelik işlemlerde 1 hafta ara ile 3-6 seans önerilir.Sadece bakım ve temizleme işlemlerinde ayda 1 seans yeterli olur.

Hidrofacial sonrası nelere dikkat edilmelidir ?

İşlemden sonra 1 gün makyaj yapılmamalı, cildin uygulanan solüsyonları iyice emmesi ve cilt altında etkisinin devamı için en az 6 saat suyla temas olunmamalı.

Dermapen cilde nasıl etki eder?

Cilt üzerinde kontrollü bir hasar yaratılarak,hücrelerin kendi onarım mekanizması harekete geçirilir micro iğneleme sonucu kolejen doku yenilenir, cildin tonu ,dokusu ,esnekliği daha düzgün hale gelir.

Dermapen hangi bölgelerde kullanılır ?

Dermapen çok yönlü kullanım olanağı sağlayan bir yöntemdir.Vücutta çatlak ve selülit tedavisinde,yüzde skar, gözenek, akne, leke ve ince kırışıklıkların giderilmesinde, saçlı deride dolaşımı artırmak ve saçların canlandırılmasında uygulanabilinir.

Dermapen acılı ve ağrılı bir işlem midir ?

İşlem öncesi anestezi kremi uygulanır.İşlem esnasında ufak kanamalar oluşabilir. Uygulama sonrası ciltde kızarmalar meydana gelir, birkaç saat içerisinde geçer .Uygun nemlendirici ve mutlaka güneş koruyucu krem kullanılarak bakımı sağlanır.

Lazer epilasyon zarar verir mi?

Lazer ışınları sadece kıl köklerini etkiler buda 2.5mm derinliktir, iç organlara ulaşması mümkün olmadığı için her hangi bir zararı yoktur.

Lazer epilasyon kaç seans uygulanmalıdır?

İnsan vücudunda kıllar anajen,katojen ve telojen evrelerde bulunur.Lazer kıl kökünü sadece anajen evrede etkiler ve kılların hepsi bu evrede olmayacağı için tüm vücutda 5 ile 8, yüz bölgesinde 6 ile 10 seans civarında sürmektedir. Cilt tipi, kıl rengi ve kalınlığı, yaş faktörleri seans sayısını etkiler.

Seans aralıkları ne kadar olmalıdır?

Kişinin yaş, kıl ve cilt tipi daha önce lazer epilasyon işlemi yapılıp yapılmadığı, seans aralıklarında belirleyicidir.İdeal seans aralığı 4 ile 6 haftadır.

G5 Masajı nasıl uygulanır?

G5 masajının uygulanabilmesi için, G5 adı verilen özel bir cihazdan faydalanılır. G5 cihazı, döner bir başlığa sahiptir ve bu başlığın uç kısmında cilt tipine ve masajın uygulanacağı bölgeye özel olarak tasarlanmış masaj başlıkları kullanılır. Masaj başlıkları ise genellikle plastiktir ve uç kısmında, cilt üzerinde titreşim oluşturmayı sağlayan çıkıntılar bulunur. Genellikle bacak ve kalça bölgesinde kullanılan G5 masajı, uygulandığı bölgede yağ yakımını artırarak sıkılaşma elde edilmesini sağlar. Ayrıca selülitli bölgelere uygulandığı zaman, bölgenin sıkılaşmasını sağlayarak selüliti ortadan kaldırır.
G5 masajının uygulandığı bir diğer alan ise bölgesel zayıflamadır. G5 masajı kişiye özeldir. Vücut tipine ve mevcut duruma göre bireylere uygulanması önerilen seans sayısı 10 ile 20 arasında değişir. Her bir seans süresi ise 20 ile 35 dakika arasındadır. G5 uygulama öncesi ve sonrası yapılacak olan bazı masaj ve egzersizler ise işlemden alınan verimi ciddi oranda artırabilir.

Pasif Jimnastik Nasıl Uygulanır?

Pasif Jimnastik seansları ortalama 45 dakika sürmekte olup, pasif jimnastik uygulamasına alınmadan önce kişinin vücut yağlarının dağılımı ve yoğunluğunun tespiti sonrasında hangi pasif jimnastik programının uygulanacağı belirlenmektedir.

Pasif Jimnastik (Elektroterapi) Hangi Durumlarda Uygulanmaz?

Pasif Jimnastik aletinin diyabetli ve yüksek tansiyon şikayeti bulunan hastalarda değişik zararları olasıdır. O nedenle sağlık sorunu bulunan kişilerin doktora danışmadan kullanmamaları gerekir.

Lenf drenajın diğer masajlardan farkı nedir?

Lenf drenaj masajında hiçbir ürün kullanılmaz , diğer masajlara göre çok hafif ve sürekli tekrar eden hareketlerden oluşur.Vücutta kızarıklık oluşturmaz. Lenf drenaj tek yönlüdür, aşağıdan yukarıya kalbe doğru hareketlerle yapılır.

Lenf drenaj masajı kimlere uygulanabilir ?

Lenf masajı uygulanacak bireylerde öncelikle lenf dolaşım bozukluklarının olduğunun tespit edilmesi gerekir. Kol ve bacak bölgelerindeki şişlikler, vücudun belirli bölgelerinde ödem oluşması, bölgesel olarak aşırı yağlanma gibi bazı durumlar, lenf sisteminin durumu hakkında fikir verebilir. Lenf drenaj yöntemi, ciddi bir dolaşım sistemi problemine sahip olmayan herkes için uygundur.

Lenf drenaj masajının avantajları nelerdir ?

• Ödemin ve selülitin vücuttan uzaklaştırılmasını sağlar.
• Lenf sisteminde oluşan problemlerin herhangi bir cerrahi müdahale veya tıbbi ürün kullanılmadan giderilmesini sağlar.
• Sıkılığını kaybetmiş deri kısımlarının eski formuna kavuşmasına yardımcı olur.
• Hamilelik sonrası oluşan vücut izlerinin, sarkıkların ve ödemlerin giderilmesini sağlar.
Lenf drenaj masajının tek başına uygulanmasından ziyade, herhangi bir bölgesel zayıflama programına destek amaçlı tercih edilmesi çok daha yararlı olacaktır. Lenf drenaj masajı için uygulanacak seans sayısı da bireyden bireye değişiklik gösterir. Ayrıca seanslar arasındaki süre ve her bir seansın ne kadar süreceği de yine uzmanlar tarafından belirlenmelidir.

BB Glow Yaptırmadan Önce Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

BB Glow uygulaması yaptırmaya karar vermeden önce birtakım sağlık kriterlerine önem vermek gerekiyor.
Kan hastalığı yaşayanlar, hamileler, emzirme dönemindeki anneler, pıhtılaşma bozukluğu olanlar ve akut bulaşıcı hastalığı olan kişiler için BB Glow işlemi sakıncalıdır. BB Glow’un uygulanacağı yüzeyde ben yoğunluğu, siğilleri ve uçuğu olanların ve egzama, dermatit, sedef hastalığı, epilepsi ve diyabet hastalığı olanların da temkinli olmaları gerekmektedir.
BB Glow uygulamasından 3 hafta öncesine kadar kimyasal peeling, lazer epilasyon, iğneli epilasyon, ağda işlemleri, yağ enjeksiyonu, mezoterapi, botoks dolgu benzeri işlemler yaptırmamış olmaları gerekmektedir. BB Glow işleminden sonraki 24 saat içerisinde yüz bölgesinin su ile hiçbir şekilde temas etmemesi gerekiyor. Herhangi bir kozmetik ürün kullanılmamalı ve terlemeye neden olabilecek aktivitelerde bulunulmamalıdır.
BB Glow işlemini takip eden 3 gün boyunca cilde makyaj uygulanmamalı ve 7 gün içinde de hamama, saunaya, denize gidilmemesi gerekmektedir.

Kalıcı Makyaj Uygulaması Öncesi ve Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kalıcı makyaj uygulamasında uzman ve hijyen kurallarına uyulması çok önemlidir.Kalıcı makyaj uygulamasını yapacak kişi tam anlamıyla profesyonel olmalıdır. Kullanılan boya uygulanırken kullanılan makine ve malzemelerin tek seferlik ve steril olması çok önemlidir. Kalıcı makyaj uygulamasından sonra cilde kısa bir süre su değdirilmemelidir bu durum cildin tonuna ve yapısına göre değişebilir. En az iki hafta hamam ve saunadan uzak durmanız gerekir. Kalıcı makyaj uygulanan bölgelerde kişinin cilt yapısına bağlı olarak kabuklanmalar oluşabilir ve bu kabukları soymak makyajın kalitesini düşürür. Kalıcı makyaj uygulamasından sonra yaklaşık bir ay kadar direkt güneş ışınlarından ve solaryumdan kaçınmalısınız. Daha sonrasında ise güneşe çıkmadan yarım saat önce mutlaka güneş koruyucu kremler kullanmalısınız.

Kalıcı Makyaj Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

Kalıcı makyaj sayesinde her an bakımlı görünebilirsiniz. Makyaja ayıracağınız vakti başka aktivitelerle değerlendirebilirsiniz. Eğer farklı bir makyaj uygulamak isterseniz kalıcı makyajın üzerine normal makyajınızı yapabilirsiniz. Ayrıca güzel yapılmış makyaj sizi olduğunuzdan daha genç gösterecektir.

Kalıcı makyaj Kimlere Uygulanamaz?

Sedef hastalığı gibi dermatoloji hastalıklara sahip olan insanlarda ve keloid oluşumuna genetik olarak yatkın olan kişilerde kalıcı makyaj uygulaması tavsiye edilmemektedir. Hamilelere, şeker hastalarına, gözlerinde akma ve iltihap, arpacık, et beni olan kişilere kalıcı makyaj uygulanmamalıdır. Ayrıca adet döneminde acı daha çok hissedildiği için adet bitiminden bir kaç gün sonra kalıcı makyaj uygulanması önerilir.